ניקוי בטכנולגיית קרח יבש

מה הוא קרח יבש?

 

קרח יבש  הינו המצב המוצק של פחמן דו-חמצני. שנוצר ממים, אך הוא הרבה יותר קר – הטמפרטורה שלו כ- 78°- צלזיוס. שלא כמו קרח על בסיס מים, החימום לא הופך אותו לנוזל, אלא הוא עובר מיד למצב גזי בתופעה הנקראת “המראה”  ומכאן שמו: יבש.

  

איך עובד תהליך הניקוי בטכנולוגיית קרח יבש?

 

ניקוי בקרח יבש בהדף מתבסס על התכונות הפיזיקליות של הקרח היבש, שהינו למעשה פחמן דו חמצני מוצק. את הקרח היבש ניתן להפוך לפתיתים גרעיניים קטנים באורך של 8 מ"מ ובקוטר של 3 מ"מ, המואצים באמצעות אוויר דחוס בתוך מכונת קרח במהירות שבין 100 ועד ל- 300 מטר לשנייה. תהליך זה הופך את הקרח היבש לחומר ניקוי בהתזה, אשר עם פגיעתו במשטח המזוהם תורם לקירורו והפיכתו לפריך ונוקשה.הפתיתים סודקים את החומר המזהם וחודרים דרכו, תוך שהם 'ממריאים' וחוזרים למצבם הגזי. הודות לכך מתנדפים פתיתי הקרח היבש וכל שנותר הוא לסלק את הזיהום, שהופרד מהמשטח אליו נדבק, ללא כל פגיעה במשטח או בסביבת העבודה.

 

קרח יבש הוכח כיעיל לסילוק מגוון רחב של מזהמים:

 

אבק, שמנים, שומנים, חומרי סיכה, פולימרים, דבקים, עובש, דיו, פיח, קורוזיה, צבעים, לכות, הסרת קרמל, הסרת פיח ,ניקוי אבנית ,הרחקת חיידקים ,הסרת שומנים קשים ,ניקוי ארובות ומטבחים, הסרת חלודה ודבק , ניקוי תנורים ,ניקוי שרשראות מסועים ,ניקוי מכשירי טיגון , ניקוי מגשים ,ניקוי תבניות אפייה, הסרת שאריות שוקולד וקרמל ,הסרת שאריות טיגון ,הסרת שאריות שהתקשו על התבנית ,ניקוי קירות ותקרות ,ניקוי עגלות ,ניקוי מיכלים ,ניקוי כבשנים  ,ניקוי מערבלים, ניקוי לוחות חשמל ,הסרת לציטין, סוכר ועוד.